Nasza rowerowa ekipa z Adriatykiem w tle

You are here

Festiwale podróżnicze, prelekcje rowerowe i wystąpienia w mediach

Oprócz publikacji na rowerowym blogu podróżniczym i w social mediach opowiadam o turystyce rowerowej także podczas wydarzeń publicznych poza Internetem. Miałem zaszczyt występować podczas trzech edycji Festiwalu Podróżników National Geographic, o najlepszych praktykach w turystyce rowerowej mówiłem podczas 2. Szczytu Rowerowego zorganizowanego przez Rzeczpospolitą. O najlepszych szlakach rowerowych opowiadałem także podczas Bike Expo w Warszawie, podczas targów ITTF Warsaw i World Travel Show w Warszawie, podczas Bike Festiwalu w Gdańsku i targów turystycznych Globalnie w Katowicach. Najlepsze szlaki rowerowe w Polsce prezentowałem dwukrotnie widzom telewizji śniadaniowej Dzień Dobry TVN, a także słuchaczom Radia Kraków, Radia Kaszebe i Radia Złote Przeboje. Niżej wspominam wybrane z nich.

Obserwuj Znajkraj na Facebooku i Instagramie, zobacz nowe Ministerstwo Turystyki Rowerowej :-)

Nasi Partnerzy

Rowery turystyczne
Bird.pl. Wędrowne wczasy rowerowe
Wędrowne wczasy rowerowe
Miejsca Przyjazne Rowerzystom
Festiwal Przygody Wanoga w Wejherowie
Festiwal Przygody Wanoga w Wejherowie

Festiwal Przygody Wanoga w Wejherowie - 7 października 2023 r.

Wśród prelekcji Festiwalu Przygody Wanoga w Wejherowie, czyli największego - po Kolosach w Gdyni - festiwalu podróżniczego w Polsce, znalazła się także moja o szlakach rowerowych w Małopolsce. Mówiłem o Velo Dunajec, Wiślanej Trasie Rowerowej, szlaku rowerowym doliny Popradu, a także o podobnych szlakach rowerowych za granicą. Kilkoma najbardziej charakterystycznymi zdjęciami wprowadziłem gości w temat dostępności turystyki rowerowej.

 

3. Polski Szczyt Rowerowy w Warszawie
3. Polski Szczyt Rowerowy w Warszawie

Polski Szczyt Rowerowy (Polish Bicycle Summit) w Warszawie - 4 października 2023 r.

W Warszawie podczas 3. edycji Polskiego Szczytu Rowerowego (Polish Bicycle Summit) pokazałem różne sposoby przewozu rowerów w pociągach w Polsce i w Europie. Przedstawiłem zarówno najlepsze praktyki - niemieckie wagony Deutsche Bahn między Berlinem a Amsterdamem, wagony dla rowerzystów na szlaku doliny Loary czy wagony rowerowe na szlaku Alpe-Adria, ale też omówiłem błędy w organizacji przestrzeni i wagonów rowerowych w Polsce.

 

Warsztaty Żelaznego Szlaku Rowerowego
Warsztaty Żelaznego Szlaku Rowerowego

Warsztaty Żelaznego Szlaku Rowerowego w Godowie - 19 września 2023 r.

Podczas warsztatów Żelaznego Szlaku Rowerowego w Godowie opowiadałem o dobrych stronach rowerowego projektu ze Śląska Cieszyńskiego i porównywałem go z podobnymi szlakami rowerowymi w Europie. Uczestnikami warsztatów byli między innymi przedstawiciele lokalnych samorządów i właściciele przedsiębiorstw, którzy swoją ofertę kierują do rowerzystów jadących Żelaznym Szlakiem Rowerowym.

 

Festiwal Górski im. Andrzeja Zawady w Lądku-Zdroju
Festiwal Górski im. Andrzeja Zawady w Lądku-Zdroju

Festiwal Górski im. Andrzeja Zawady w Lądku-Zdroju - 7 września 2023 r.

W Lądku-Zdroju podczas 28. Festiwalu Górskiego im. Andrzeja Zawady przedstawiłem kilka szlaków rowerowych, przebiegających przez tereny górskie - Dolomity, Alpy, Tatry. Podczas prezentacji mówiłem m.in. o szlaku Alpe-Adria, Szlaku Jezior w Szwajcarii, o włoskich szlakach rowerowych w Alpach i Dolomitach, a także o Szlaku wokół Tatr i Velo Dunajec. Wspominałem o dobrych praktykach przy organizacji turystyki rowerowej w Europie.

 

Forum Rowerowe Warmii i Mazur w Wilkasach
Forum Rowerowe Warmii i Mazur w Wilkasach

Forum Rowerowe Warmii i Mazur w Wilkasach - 2 czerwca 2023 r.

Dobre praktyki w turystyce rowerowej pokazywałem podczas 2. Forum Rowerowego Warmii i Mazur, które odbyło się w Wilkasach koło Giżycka. W prezentacji pojawiły się najlepsze szlaki rowerowe z Polski i z Europy. Forum Rowerowemu towarzyszyła również inauguracja Mazurskiej Pętli Rowerowej - nowego szlaku rowerowego, biegnącego wokół Wielkich Jezior Mazurskich, już od startu budzącego duże emocje wśród turystów.

 

Dzień Dobry TVN. Szlaki rowerowe na majówkę
Dzień Dobry TVN. Szlaki rowerowe na majówkę

Dzień Dobry TVN - 21 kwietnia 2023 r.

Kilkuminutowa rozmowa w porannym programie Dzień Dobry TVN poświęcona była propozycjom szlaków rowerowych, na których można spędzić majówkę. Mówiłem m.in. o szlakach rowerowych w Małopolsce - Velo Dunajec i Velo Czorsztyn, o szlaku rowerowym R10 na Mierzei Wiślanej, o Szlaku wokół Tatr i o Warmińskiej Łynostradzie. Prowadzącymi program byli Anna Kalczyńska i Andrzej Sołtysik.

Zobacz: Szlaki rowerowe na majówkę w Dzień Dobry TVN.

 

2. Polski Szczyt Rowerowy w Warszawie
2. Polski Szczyt Rowerowy w Warszawie

Polski Szczyt Rowerowy (Polish Bicycle Summit) w Warszawie - 22 marca 2023 r.

Podczas 2. Polskiego Szczytu Rowerowego (Polish Bicycle Summit) organizowanego przez Rzeczpospolitą zaprezentowałem skróconą prezentację pod tytułem "Turystyka rowerowa w Europie - najlepsze szlaki i dobre praktyki". Pokazałem ponad sto przykładów najlepszych rozwiązań, które sprawiają, że turystyka rowerowa jest wygodna i bezpieczna, a tym samym dostępna dla szerokiego grona osób.

Zobacz na Youtube: Turystyka rowerowa w Europie - najlepsze szlaki i dobre praktyki.

 

ITTF Warsaw w Warszawie
ITTF Warsaw w Warszawie

ITTF Warsaw w Warszawie - 18 marca 2023 r.

Podczas pierwszej edycji nowych targów turystycznych ITTF Warsaw pokazałem pęłną, ponad godzinną wersję mojej prezentacji o dobrych praktykach w turystyce rowerowej, które widzieliśmy na najlepszych szlakach rowerowych w Europie. Wśród około 300 pokazanych slajdów były zarówno udogodnienia transportowe, informacyjne, jak i dotyczące bezpośrednio infrastruktury rowerowej, takiej jak drogi, mosty i tunele rowerowe.

 

World Travel Show w Warszawie
World Travel Show w Warszawie

World Travel Show w Warszawie - 26 listopada 2022 r.

W ramach festiwalu podrożników podczas targów turystycznych World Travel Show w Warszawie, które zostały połączone z targami TT Warsaw, przedstawiłem najlepsze pomysły na rowerowe wakacje w Polsce i w Europie. Mówiłem między innymi o szlakach rowerowych w Małopolsce i w Pomorskiem, a także o warunkach do uprawiania turystyki rowerowej w Brandenburgii, Karyntii i Szwajcarii.

 

Europejski Kongres Sportu i Turystyki w Zakopanem
Europejski Kongres Sportu i Turystyki w Zakopanem

Europejski Kongres Sportu i Turystyki w Zakopanem - 19 października 2022 r.

"Velo Małopolska - jak to się stało, że się udało", taki tytuł miał panel dyskusyjny podczas Europejskiego Kongresu Sportu i Turystyki w Zakopanem. Panel rozpocząłem krótką prezentacją porównującą nowe szlaki rowerowe w Małopolsce do najlepszych szlaków rowerowych w Europie. W dyskusji udział wzięli m.in. Iwona Gibas z zarządu województwa małopolskiego i Jarek Tarański, prowadzący profil Velo Małopolska na Facebooku.

 

Festiwal Podróżników National Geographic w Kartuzach
Festiwal Podróżników National Geographic w Kartuzach

Festiwal Podróżników National Geographic w Kartuzach - 12 czerwca 2022 r.

W Kartuzach w ramach kolejnej edycji Festiwalu Podróżników National Geographic przeprowadziłem prelekcję pod tytułem "Szlak rowerowy Renu w Szwajcarii i inne szlaki rowerowe w Europie". Opowiadałem o pięknej trasie rowerowej EuroVelo 15 wzdłuż Renu i ośmiu innych, doskonałych szlakach rowerowych w Europie, m.in. o szlaku Drawy w Austrii i szlaku Odra-Sprewa w Brandenburgii.

 

Bike Expo w Warszawie
Bike Expo w Warszawie

Bike Expo w Warszawie - 9 kwietnia 2022 r.

Na Stadionie Narodowym w Warszawie podczas Bike Expo 2022, które ma ambicję zostać najważniejszą polską targową imprezą rowerową, pokazałem najlepsze szlaki rowerowe w Polsce i w Europie. Wśród pokazywanych szlaków były szlaki rowerowe w Małopolsce, w Pomorskiem i na Pomorzu Zachodnim, a także europejskie w Karyntii, w Południowym Tyrolu, w niemieckiej Hesji i w Szwajcarii.

 

Targi turystyczne Globalnie w Katowicach
Targi turystyczne Globalnie w Katowicach

Targi turystyczne Globalnie w Katowicach - 19 marca 2022 r.

W ramach prelekcji podróżniczych podczas targów turystycznych Globalnie w Katowicach przedstawiłem najlepsze szlaki rowerowe w Polsce porównując je do tych najlepszych w Europie. Szlaki zestawiłem w pary, które można ze sobą bezpośrednio porównywać. I tak Velo Dunajec porównałem do szlaku rowerowego Renu w Szwajcarii, Stary Kolejowy Szlak do Kolejowego Szlaku Rowerowego Hesji, a Szlak wokół Tatr do słynnej Via Claudia Augusta.

 

Dzień Dobry TVN. Najpiękniejsze szlaki rowerowe w Polsce
Dzień Dobry TVN. Najpiękniejsze szlaki rowerowe w Polsce

Dzień Dobry TVN - 6 czerwca 2020 r.

Rozmowa w letnim studiu Dzień Dobry TVN na dachu biurowca przy Marszałkowskiej dotyczyła najpiękniejszych szlaków rowerowych w Polsce. Podczas rozmowy wspomniałem o kilku z nich, między innymi o szlaku rowerowym wzdłuż wybrzeża Morza Bałtyckiego, o Velo Dunajec, o Kaszubskiej Marszrucie, o Wiślanej Trasie Rowerowej i o szlaku Green Velo. Prowadzącymi program byli Dorota Wellman i Marcin Prokop.

Zobacz: Najpiękniejsze szlaki rowerowe w Polsce w Dzień Dobry TVN.

 

Festiwal Podróżników National Geographic w Zielonej Górze
Festiwal Podróżników National Geographic w Zielonej Górze

Festiwal Podróżników National Geographic w Zielonej Górze - 15 czerwca 2019 r.

Podczas Festiwalu Podróżników National Geographic w Zielonej Górze, zorganizowanego w ramach Święta Województwa Lubuskiego, opowiedziałem o najlepszych szlakach rowerowych w Polsce i w Europie. Podczas mojego wystąpienia wspominałem o Kaszubskiej Marszrucie, Szlaku wokół Tatr, Velo Dunajec czy Szlaku Muru Berlińskiego. Wśród pozostałych prelegentów byli między innymi Busem przez Świat i Mateusz Waligóra.

 

Pytania i komentarze

Dodaj Twój komentarz