Nasza rowerowa ekipa z Adriatykiem w tle

You are here

Festiwale podróżnicze, prelekcje rowerowe i wystąpienia w mediach

Oprócz publikacji na rowerowym blogu podróżniczym i w social mediach opowiadam o turystyce rowerowej także podczas wydarzeń publicznych poza Internetem. Miałem zaszczyt występować podczas trzech edycji Festiwalu Podróżników National Geographic, a o najlepszych praktykach w turystyce rowerowej mówiłem podczas 2. Szczytu Rowerowego zorganizowanego przez Rzeczpospolitą. O najlepszych szlakach rowerowych opowiadałem także podczas Bike Expo w Warszawie, podczas targów ITTF Warsaw i World Travel Show w Warszawie, podczas Bike Festiwalu w Gdańsku i targów turystycznych Globalnie w Katowicach. Najlepsze szlaki rowerowe w Polsce prezentowałem dwukrotnie widzom telewizji śniadaniowej Dzień Dobry TVN, a także słuchaczom Radia Kraków, Radia Kaszebe i Radia Złote Przeboje. Niżej wspominam wybrane z nich.

Obserwuj Znajkraj na Facebooku i Instagramie :-)

Nasi Partnerzy

Rowery turystyczne
Szlaki rowerowe w Niemczech
Bird.pl. Wędrowne wczasy rowerowe
Wędrowne wczasy rowerowe
Dzień Dobry TVN. Szlaki rowerowe na majówkę
Dzień Dobry TVN. Szlaki rowerowe na majówkę

Dzień Dobry TVN - 21 kwietnia 2023 r.

Kilkuminutowa rozmowa w porannym programie Dzień Dobry TVN poświęcona była propozycjom szlaków rowerowych, na których można spędzić majówkę. Mówiłem m.in. o szlakach rowerowych w Małopolsce - Velo Dunajec i Velo Czorsztyn, o szlaku rowerowym R10 na Mierzei Wiślanej, o Szlaku wokół Tatr i o Warmińskiej Łynostradzie. Prowadzącymi program byli Anna Kalczyńska i Andrzej Sołtysik.

Zobacz: Szlaki rowerowe na majówkę w Dzień Dobry TVN.

 

2. Szczyt Rowerowy w Warszawie
2. Szczyt Rowerowy w Warszawie

2. Szczyt Rowerowy w Warszawie - 22 marca 2023 r.

Podczas 2. Szczytu Rowerowego organizowanego przez Rzeczpospolitą zaprezentowałem skróconą prezentację pod tytułem "Turystyka rowerowa w Europie - najlepsze szlaki i dobre praktyki". Pokazałem ponad sto przykładów najlepszych rozwiązań, które sprawiają, że turystyka rowerowa jest wygodna i bezpieczna, a tym samym dostępna dla szerokiego grona osób.

Zobacz na Youtube: Turystyka rowerowa w Europie - najlepsze szlaki i dobre praktyki.

 

ITTF Warsaw w Warszawie
ITTF Warsaw w Warszawie

ITTF Warsaw w Warszawie - 18 marca 2023 r.

Podczas pierwszej edycji nowych targów turystycznych ITTF Warsaw pokazałem pęłną, ponad godzinną wersję mojej prezentacji o dobrych praktykach w turystyce rowerowej, które widzieliśmy na najlepszych szlakach rowerowych w Europie. Wśród około 300 pokazanych slajdów były zarówno udogodnienia transportowe, informacyjne, jak i dotyczące bezpośrednio infrastruktury rowerowej, takiej jak drogi, mosty i tunele rowerowe.

 

World Travel Show w Warszawie
World Travel Show w Warszawie

World Travel Show w Warszawie - 26 listopada 2022 r.

W ramach festiwalu podrożników podczas targów turystycznych World Travel Show w Warszawie, które zostały połączone z targami TT Warsaw, przedstawiłem najlepsze pomysły na rowerowe wakacje w Polsce i w Europie. Mówiłem między innymi o szlakach rowerowych w Małopolsce i w Pomorskiem, a także o warunkach do uprawiania turystyki rowerowej w Brandenburgii, Karyntii i Szwajcarii.

 

Europejski Kongres Sportu i Turystyki w Zakopanem
Europejski Kongres Sportu i Turystyki w Zakopanem

Europejski Kongres Sportu i Turystyki w Zakopanem - 19 października 2022 r.

"Velo Małopolska - jak to się stało, że się udało", taki tytuł miał panel dyskusyjny podczas Europejskiego Kongresu Sportu i Turystyki w Zakopanem. Panel rozpocząłem krótką prezentacją porównującą nowe szlaki rowerowe w Małopolsce do najlepszych szlaków rowerowych w Europie. W dyskusji udział wzięli m.in. Iwona Gibas z zarządu województwa małopolskiego i Jarek Tarański, prowadzący profil Velo Małopolska na Facebooku.

 

Festiwal Podróżników National Geographic w Kartuzach
Festiwal Podróżników National Geographic w Kartuzach

Festiwal Podróżników National Geographic w Kartuzach - 12 czerwca 2022 r.

W Kartuzach w ramach kolejnej edycji Festiwalu Podróżników National Geographic przeprowadziłem prelekcję pod tytułem "Szlak rowerowy Renu w Szwajcarii i inne szlaki rowerowe w Europie". Opowiadałem o pięknej trasie rowerowej EuroVelo 15 wzdłuż Renu i ośmiu innych, doskonałych szlakach rowerowych w Europie, m.in. o szlaku Drawy w Austrii i szlaku Odra-Sprewa w Brandenburgii.

 

Targi turystyczne Globalnie w Katowicach
Targi turystyczne Globalnie w Katowicach

Targi turystyczne Globalnie w Katowicach - 19 marca 2022 r.

W ramach prelekcji podróżniczych podczas targów turystycznych Globalnie w Katowicach przedstawiłem najlepsze szlaki rowerowe w Polsce porównując je do tych najlepszych w Europie. Szlaki zestawiłem w pary, które można ze sobą bezpośrednio porównywać. I tak Velo Dunajec porównałem do szlaku rowerowego Renu w Szwajcarii, Stary Kolejowy Szlak do Kolejowego Szlaku Rowerowego Hesji, a Szlak wokół Tatr do słynnej Via Claudia Augusta.

 

Dzień Dobry TVN. Najpiękniejsze szlaki rowerowe w Polsce
Dzień Dobry TVN. Najpiękniejsze szlaki rowerowe w Polsce

Dzień Dobry TVN - 6 czerwca 2020 r.

Rozmowa w letnim studiu Dzień Dobry TVN na dachu biurowca przy Marszałkowskiej dotyczyła najpiękniejszych szlaków rowerowych w Polsce. Podczas rozmowy wspomniałem o kilku z nich, między innymi o szlaku rowerowym wzdłuż wybrzeża Morza Bałtyckiego, o Velo Dunajec, o Kaszubskiej Marszrucie, o Wiślanej Trasie Rowerowej i o szlaku Green Velo. Prowadzącymi program byli Dorota Wellman i Marcin Prokop.

Zobacz: Najpiękniejsze szlaki rowerowe w Polsce w Dzień Dobry TVN.

 

Festiwal Podróżników National Geographic w Zielonej Górze
Festiwal Podróżników National Geographic w Zielonej Górze

Festiwal Podróżników National Geographic w Zielonej Górze - 15 czerwca 2019 r.

Podczas Festiwalu Podróżników National Geographic w Zielonej Górze, zorganizowanego w ramach Święta Województwa Lubuskiego, opowiedziałem o najlepszych szlakach rowerowych w Polsce i w Europie. Podczas mojego wystąpienia wspominałem o Kaszubskiej Marszrucie, Szlaku wokół Tatr, Velo Dunajec czy Szlaku Muru Berlińskiego. Wśród pozostałych prelegentów byli między innymi Busem przez Świat i Mateusz Waligóra.

 

Pytania i komentarze

Dodaj Twój komentarz